START - Polski | English | Deutsch | FrançaisPaweł Krzan przedstawia
najlepsze fotografie Krakowa
fotokalendarium | zdjęcia krakowa | wawel | rynek główny | sukiennice | kościoły krakowa | alfabet krakowa | zabytki krakowa | panoramy 360° | zwiedzanie


KINA W KRAKOWIE:

Multikino
Kraków, ul. ul. Dobrego Pasterza 128,
tel. (12) 376-43-10
www.multikino.pl/krakow/  
Multikino to coś znacznie więcej niż tylko filmy. To również mnóstwo ciekawych imprez i rozrywek poza filmowych: koncerty, występy kabaretów, transmisje wydarzeń sportowych na dużym ekranie. W Multikinie widzowie znajdą również: bar z popcornem i napojami, bar z lodami, stoisko ze słodyczami oraz pub.


REPERTUAR KINA:


Poniedziałek
30 Listopad

brak repertuaru na ten dzień

Wtorek
01 Grudzień

brak repertuaru na ten dzień

Środa
02 Grudzień

brak repertuaru na ten dzień

Czwartek
03 Grudzień

brak repertuaru na ten dzień

Piątek
04 Grudzień

brak repertuaru na ten dzień

Sobota
05 Grudzień

brak repertuaru na ten dzień

Niedziela
06 Grudzień

brak repertuaru na ten dzień

WYDARZENIA:


Road Show - Gwiezdne Wojny 26 Listopad 2015
Więcej...

Multikino Kraków w weekend 28-29.11 zaprasza na  Road Show -  Gwiezdne Wojny.

Tylko w ten weekend spotkamy animatorów w  kostiumach Jedi oraz replikę droida R2-D2,  z którymi można będzie sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

 

Dodatkowo w programie  miedzy innymi:

* nauka posługiwania się mieczami świetlnymi oraz podstawowych ciosów,

* pokazy walk,

* konkursy w stylu Cosplay,

* nagrody, niespodzianki.

 

Już dziś zapraszamy do zakupu biletów na film ” Gwiezdne wojny – Przebudzenie Mocy” na stronę www.multikino.pl,

 

 

Placebo MTV Unplugged 25 Listopad 2015
Więcej...

 

Placebo MTV Unplugged

Kiedy zespół Placebo otrzymał zaproszenie do występu w ramach „MTV Unplugged” dla Briana Molko było jasne, że nie chce po prostu odegrać akustycznych wersji swoich największych przebojów. Wizję Placebo i ich niespożyty apetyt na przygodę fani zespołu będą mogli zobaczyć przedpremierowo na Wielkim Ekranie 25 listopada w Multikinie Kraków.

Wokalista Brian Molko wspomina – „wiedzieliśmy natychmiast, że nie wystarczy nam samo zagranie naszych piosenek przy pianinie”. A basista Stefan Olsldal dodaje – „kiedy tyko dowiedzieliśmy się, że zagramy ten koncert postawiliśmy sobie za cel mieć swój własny, znaczący wkład w historię MTV Unplugged”.

Efektem jest wyjątkowy występ w sercu Londynu – miasta, w którym Placebo zagrali swój pierwszy w historii koncert. Wydarzenie zostało zrealizowane w The London Studios, ze spektakularną oprawą wizualną. Na scenie oprócz typowego akustycznego instrumentarium pojawia się cały szereg niecodzienne instrumentów – jak np. zaskakująca kolorowa tuba niezwykle wzbogacająca brzmienie zespołu. „Największym wyzwaniem było przearanżowanie utworów w  nowy, atrakcyjny sposób. Sami też chcieliśmy dać się zaskoczyć” – mówi Molko.

Artystyczna wizja Placebo i ich niespożyty apetyty na przygodę jest wprost zdumiewający. Z jednej strony zespół kipi prawdziwie rockową energią, z drugiej odkrywa swoją bardziej subtelną stronę – jak np. w utworze „For What It’s Worth” z delikatnym solo smyków, albo gdzie indziej wykorzystując arabskie i hinduskie instrumenty, które nadają znanym utworom zupełnie innego wymiaru. „Przygotowania trwały miesiącami” – wspomina Molko – „ciągle zmienialiśmy i przerabialiśmy utwory. Było to dla nas kompletnie nowe doświadczenie, daleko wykraczające poza naszą strefę komfortu”.

Na scenie zespołowi towarzyszył nowy perkusista – Matt Lunn oraz kilkunastu zaproszonych muzyków. Na „MTV Unplugged” Placebo zdecydowanie nie poszli na łatwiznę. Wręcz przeciwnie – na warsztat wzięli nawet utwory, które nigdy wcześniej nie były wykonywane na żywo – jak np. „Bosco”. „MTV Unplugged stało się dla nas okazją do zgłębienia naszej muzyki od akustycznej i bardziej eksperymentalnej strony” – podsumowuje  Molko.

TRACKLIST
JACKIE
FOR WHAT IT'S WORTH
36 DEGREES
BECAUSE I WANT YOU
EVERY YOU EVERY ME (FEAT. MAJKE VOSS ROMME AKA BROKEN TWIN)
SONG TO SAY GOODBYE
MEDS
PROTECT ME FROM WHAT I WANT (FEAT. JOAN AS POLICE WOMAN)
LOUD LIKE LOVE
TOO MANY FRIENDS
POST BLUE
SLAVE TO THE WAGE
WITHOUT YOU I'M NOTHING
HOLD ON TO ME
BOSCO
WHERE IS MY MIND?
THE BITTER END

Cena biletów:

 • 26 zł

Bilety na Placebo MTV Unpluggedw sprzedaży.Można je nabyć w kasach biletowych kina oraz online na stronie www.multikino.pl.

National Theatre Live - Koriolan z Tomem Hiddlestonem 17 Listopad 2015
Więcej...
TWOJA OCENA
9,69 / 16 głosów
National Theatre Live - Koriolan z Tomem Hiddlestonem

Multikino i British Council, w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na dużym ekranie”, zapraszają ponownie 17 listopada o 19:00 na retransmisję sztuki „Koriolan” („Coriolanus”) z National Theatre, sztukę Williama Szekspira w reżyserii Josie Rourke z Tomem Hiddlestonem w roli głównej.

17 listopada w Multikinie Kraków widzowie będą mogli uczestniczyć ponownie w retransmisji dramatu Williama Szekspira pt.: „Koriolan”. Pokazy odbędą się w oryginalnej wersji z polskimi napisami. Spektakl wyreżyserowała Josie Rourke, a w rolę generała Kajusa Marcjusza wcielił się Tom Hiddleston znany z takich filmów jak: „Avengers”, „Thor: Mroczny Świat” czy” Czas Wojny”.

 

Opis:
„Koriolan” to jeden z mniej znanych dramatów Szekspira. Opowieść rozgrywa się w Rzymie. Obywatelom rzymskim zostają odebrane zapasy zboża, co prowadzi do zamieszek. Winą za taki stan rzeczy zostaje obarczony wielki generał Kajus Marcjusz, który ma pogardliwe nastawienie do ludu. Tymczasem do bram Rzymu zbliża się groźna armia Wolsków. Marcjusz wyrusza na bitwę. W końcu udaje mu się zdobyć miasto Koriole. Za niesłychaną odwagę generał otrzymuje zaszczytny przydomek Koriolan. Po powrocie do Rzymu bohater ubiega się o stanowisko konsula. Udaje mu się zdobyć przychylność Senatu, lecz lud go nie popiera. Koriolan, nie mogąc się z tym pogodzić, po raz kolejny głośno narzeka na lud. Wkrótce zostaje uznany za zdrajcę i wygnany z Wiecznego Miasta. Po tym zdarzeniu postanawia przyłączyć się do Wolsków i razem z ich armią uderzyć na Rzym. 

 

Obsada/Produkcja:

Kajus Marcjusz - rzymski generał, później nazwany Koriolanem - Tom Hiddleston
Meneniusz Agryppa - patrycjusz, przyjaciel Koriolana – Mark Gatiss
Reżyseria – Josie Rourke (Dyrektor artystyczny Donmar).
Produkcja - Donmar Warehouse’s, National Theatre Live

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Bilety:
35 zł – normalny
30 zł – ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy) lub z kuponem z magazynu Multikino & Gala.
25 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Bilety już w sprzedaży w kasach kina i na stronie: www.multikino.pl.

Royal Opera House na żywo - Carmen 12 Listopad 2015
Więcej...
Royal Opera House na żywo - Carmen / Viscera / Popołudnie Fauna / Pas De Deux Czajkowskiego

Multikino i British Council zapraszają na sezon 2015/2016 Royal Opera House na żywo! Widzowie 15 kin w Polsce będą mogli uczestniczyć w aż 12 wydarzeniach transmitowanych z Opery Królewskiej. W programie zobaczymy 6 oper oraz 6 wydarzeń baletowych.

Royal Opera House – jeden z najważniejszych (obok English National Opera) gmachów operowych w Londynie, znajdujący się w centralnej części miasta – w dzielnicy Covent Garden, siedziba Opery Królewskiej (The Royal Opera) i Królewskiego Baletu (The Royal Ballet). Do dziś Opera Królewska, obok takich teatrów jak Teatro alla Scala, Opera Wiedeńska, Gran Teatre del Liceu i Metropolitan Opera, należy do najpiękniejszych i najznakomitszych budynków operowych świata, gdyż od początku istnienia teatr ściąga tłumy widzów z różnych zakątków świata. Na tej scenie występowało i występuje wielu polskich artystów, takich jak: Ewa Podleś, Piotr Beczała, Mariusz Kwiecień, Aleksandra Kurzak

 

Viscera / Popołudnie Fauna / Pas De Deux Czajkowskiego / Carmen – 12 listopada 2015, czwartek, 20:15

Balet Królewski

Autorzy: Liam Scarlett, Jerome Robbins, George Balanchine, Carlos Acosta

Muzyka: Lowell Liebermann, Claude Debussy, Piotr Czajkowski, Georges Bizet

Bilety:

  • 40 zł - bilet normalny
  • 35 zł - bilet ulgowy (dla uczniów i studentów z ważną legitymacją oraz seniorów)
  • 30 zł - bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób)

 

Bilety już w sprzedaży w kasach kina oraz na stronie www.multikino.pl

 

Noc Reklamożerców 2015 – 35 rocznica 27 Listopad 2014
Więcej...
Noc Reklamożerców 2015 – 35 rocznica

27 listopada 2015 o 21:30 Multikino zaprasza do udziału w Nocy Reklamożerców. Na uczestników wydarzenia czeka 400 starannie wyselekcjonowanych reklam z całego świata. Jak co roku obejrzycie niezapomnianą dawkę pięknych, wzruszających, egzotycznych, a także  kiczowatych, beznadziejnych i zakazanych filmów reklamowych. Motywem przewodnim jubileuszowej 35 edycji są muzyka i gwiazdy filmowe.

Od Eltona Johna do Justina Biebera, od Noora Jehana (gwiazda  indo-pakistanska lat 50-tych) do Lady Gagi, od Tony’ego Benetta przez Pharrella Williamsa i Géraldine Chaplin do Snoop Dogga. Wszystkie te utalentowane gwiazdy grają w świetnych filmach reklamowych i przypominają, że reklama nie sprowadza się do prostackiej propagandy, może być sztuką i fantastyczną rozrywką.

Program 35 edycji Nocy Reklamożerców – 27 listopada, 21:30:

 • Wielka Brytania światową mekką kreatywności
 • Spektakularny powrót Niedźwiedzia Grumly’ego i jego szalonych reklamówek
 • Rosyjski clown Popow i jego wzruszające i estetyczne filmy
 • Paryż w reklamie – Noc Reklamożerców oddaje hołd Miastu Światła takim jakie było kiedyś i jest teraz
 • Reklama japońska czyli jak znaleźć idealne miejsce dla Waszych klejnotów – w reklamie slipek…
 • Prawdziwy teatr w taksówce – Sheakspeare w taksówce
 • Panorama, jak zawsze kompletnie odjechanych filmów SpecSavers
 • Panorama filmów  reklamowych z Wybrzeża Kości Śłoniowej
 • Filmy ze wszystkich zakątków świata: piękne, spektakularne, czasami kiczowate: Pakistan, Angola, Słowenia, Gwatemala, Mozambik, Wietnam
 • 400 filmów reklamowych  z całego świata  - 5 godzin szalonej  zabawy

 

Noc Reklamożerców to unikalna w skali całego świata impreza filmowa, złożona z projekcji starannie wyselekcjonowanych reklam. Obok festiwalu w Cannes to największe międzynarodowe święto reklamy organizowane od 35 lat, w 40 krajach. W tym roku w Polsce Noc Reklamożerców odbędzie się po raz 24, a w kinach sieci Multikino po raz 13! Dla polskich Reklamożerców program zostanie wyemitowany z cyfrowych plików (DCP) z wykorzystaniem nowoczesnych, kinowych projektorów cyfrowych!

Co roku w polskiej Nocy Reklamożerców bierze udział ok 5000 tysięcy fanów reklamy. W tym roku na uczestników czeka bardzo bogaty program, dzięki któremu w trakcie jednej nocy będą mogli zobaczyć ok 400 reklam.

W wydarzeniu mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 15 lat. Multikino tak samo, jak w ubiegłych latach przygotowało dodatkowe atrakcje. W salach odbędą się konkursy z nagrodami.

Ceny biletów na Noc Reklamożerców 2015:

Normalny – 40 zł
Ulgowy z ważną legitymacją studencką lub uczniowską (15+) - 35 zł
Z biletem na inny maraton filmowy w Multikinie – 34 zł
Cena z kodem zniżkowym Facebook – 33 zł
Grupowy (pow.15 os. w kasie kina) – 30 zł

Bilety na tegoroczną Noc Reklamożerców już w sprzedaży przez stronę www.multikino.pl oraz w kasach kina.

Kino na obcasach: Listy do M. 2 12 Listopad 2014
Więcej...

 

Kino na obcasach: Listy do M. 2

Listy do M. 2” będą rozśmieszać, wzruszać i inspirować Panie do tego, by uwierzyły, że w święta wszystko jest możliwe i że to właśnie miłość jest najlepszym prezentem pod choinkę. Film pokażemy przedpremierowo już 12 listopada w Multikinie Kraków podczas listopadowej edycji projektu Kino na Obcasach.

Od wydarzeń znanych z „Listów do M” minęły równo cztery lata i wszyscy bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Mikołaj (Maciej Stuhr), który znalazł szczęście u boku Doris (Roma Gąsiorowska), wciąż nie może zdecydować się na oświadczyny, co prowokuje jego syna Kostka (Jakub Jankiewicz) do obmyślenia sprytnej, świątecznej intrygi z pierścionkiem zaręczynowym w tle. Małgosia (Agnieszka Wagner) i Wojtek (Wojciech Malajkat) adoptowali Tosię (Julia Wróblewska), ale teraz, tuż przed Bożym Narodzeniem, ich rodzina musi zmierzyć się wspólnie z nową, trudną sytuacją, związaną ze zdrowiem Małgosi. Karina (Agnieszka Dygant) – obecnie wzięta pisarka i Szczepan (Piotr Adamczyk) – teraz taksówkarz, rozstali się, lecz ich ścieżki nieustannie się przecinają. Związek Betty (Katarzyna Zielińska) i „niegrzecznego” Mikołaja Mela (Tomasz Karolak) nie przetrwał próby czasu, Betty wychowuje ich synka Kazika z nowym partnerem Karolem (Marcin Perchuć).

 

ATRAKCJE WIECZORU:

Perfect Ladies zaprezentuje zmysłowy pokaz Pole Dance oraz ufunduje atrakcyjne nagrody.
Oriflame umożliwi poznanie składu swojej wagi a także zasponsoruje kosmetyki ze swojego asortymentu
Pozostali fundatorzy nagród: Gellwe,Fitella, Kler, empik.com,” Kolorowy Zwierzyniec „Kasi”, Kinder  
              Bueno, Kupiec oraz Pizza Hut.

 

Partnerem listopadowej edycji „Kina na obcasach“ jest Kinder Bueno

Firma KUPIEC, partner cyklu „Kino na obcasach”, zaprasza do udziału w smacznym konkursie.

Na cykl seansów Kino na Obcasach zaprasza FCA Poland.

Bilety na listopadowe „Kino na obcasach” można nabyć w kasach biletowych kina oraz online.

 

Nowa promocja w krakowskim Multikinie z Centrum Zabaw Dziecięcych Gibon Poniedziałek 1 Wrzesień 2014
Więcej...

·    

Drodzy Nauczyciele, miło nam poinformować, iż Multikino Kraków razem z Centrum Zabaw Dziecięcych Gibon przygotowało specjalne pakiety dla przedszkoli i szkół podstawowych.

Już teraz możecie zabrać swoich podopiecznych na wycieczkę pełną atrakcji, łączącą seans wybranego filmu  w Multikinie z wyśmienitą zabawą w pobliskim Centrum Zabaw Dziecięcych Gibon. A to wszystko w promocyjnych cenach.


Do wyboru są trzy pakiety:


I.    17 zł/dziecko = bilet na seans Poranków w Multikinie + 90 minut zabawy w Gibonie

II.    20 zł/dziecko = bilet na seans filmowy 2D w Multikinie + 90 minut zabawy w Gibonie

III.    24 zł/dziecko = bilet na seans filmowy 3D w Multikinie + 90 minut zabawy w Gibonie

Serdecznie zapraszamy.


W celu dokonania rezerwacji lub uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt ze Specjalistą ds. Rezerwacji Grupowych.
Tel: 513 111 947
e-mail: krakow@multikino.pl w temacie wpisując: „Pakiet – Multikino + Gibon”

Moja Pierwsza Wizyta w Kinie dla Przedszkolaków Poniedziałek 1 Wrzesień 2014
Więcej...

Multikino przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej zaprasza najmłodszych widzów do odkrycia tajemnic kina oraz sekretów tworzenia i wyświetlania filmów na wielkim ekranie.

Moja Pierwsza Wizyta w Kinie to projekt skierowany do Przedszkoli, które chciałyby  wprowadzić swoich małych podopiecznych w bajkowy świat X Muzy. „Moja Pierwsza Wizyta w Kinie” to niepowtarzalna okazja, by w przystępny i atrakcyjny sposób oswoić Państwa Przedszkolaki z wymagającym światem kultury audiowizualnej.


Wiosną wprowadzamy do projektu nowe bloki filmowe. Od marca 2014 do dyspozycji grup przedszkolnych jest łącznie 7 bloków filmowych złożonych z klasyki polskiej animacji dla dzieci po cyfrowej rekonstrukcji oraz nowe odcinki wybitnej serii filmów dla najmłodszych „Parauszek i przyjaciele”. Ten ostatni cykl, wyprodukowany w legendarnym Studiu Se-Ma-For jest dziełem animatorów i producentów odpowiedzialnych za nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i Wilka”.

Proponujemy:

 • Seanse stworzone z najlepszych polskich filmów animowanych dla dzieci.
 • Projekcje w jakości cyfrowej.
 • Zwiedzanie kina, m.in. wizyta w kabinie projekcyjnej, w kasach biletowych, podpatrywanie, jak produkuje się popcorn.
 • Krótki film edukacyjny – kinowy savoir vivre.
 • Zabawy z animatorem.


Wyboru repertuaru i terminu dokonują sami opiekunowie grup we współpracy z lokalnym specjalistą ds. rezerwacji grupowych. Prosimy o kontakt z kinem z co najmniej 2-tygodniowym wyprzedzeniem.

Cena biletu: 11 PLN
Opiekunów grup zapraszamy bezpłatnie.

Środy z Orange w Multikinie 31 Grudzień 2013
Więcej...

W ramach akcji Środy z Orange klienci mają możliwość zakupu dwóch biletów do kina w cenie jednego. Po wysłaniu SMS-a o treści FILM pod numer 241 otrzymują w odpowiedzi kod uprawniający do odebrania biletów na środowy seans kinowy.

Kinder Bueno zaprasza na Bueno Czwartki 29 Sierpień 2013
Więcej...

Pozwól się uwieść magii kina!
Kup 3 Kinder Bueno lub Kinder Bueno White i wymień opakowania na bilety.
Każde 3 opakowania = 1 bilet do kina za 10 zł.

Bilety możesz wykorzystać w wybrany przez Ciebie czwartek, po wcześniejszym zgłoszeniu na www.kinderbueno.pl.
W każdym tygodniu trwania promocji możesz zamówić maksymalnie 2 bilety do kina. Wejdź w zakładkę ZGŁOSZENIE i uzupełnij dane w formularzu.

Bilety za 10 zł na dowolny seans* 2D lub 3D odbierzesz pokazując w kasie wybranego kina SMS z potwierdzeniem, które wyślemy na podany przez Ciebie nr telefonu.
Pamiętaj, by przygotować też odpowiednią liczbę opakowań Kinder Bueno.Kontakt 2004 - 2015 © Paweł Krzan KRFOTO Mapa Strony