Polski | English | Deutsch | Français |
fotokalendarium | kościoły krakowa | wawel | rynek główny | sukiennice | zdjęcia krakowa | panoramy 360° | barbakan |


KINA W KRAKOWIE:

Multikino
Kraków, ul. ul. Dobrego Pasterza 128,
tel. (12) 376-43-10
www.multikino.pl/krakow/  
Multikino to coś znacznie więcej niż tylko filmy. To również mnóstwo ciekawych imprez i rozrywek poza filmowych: koncerty, występy kabaretów, transmisje wydarzeń sportowych na dużym ekranie. W Multikinie widzowie znajdą również: bar z popcornem i napojami, bar z lodami, stoisko ze słodyczami oraz pub.


REPERTUAR KINA:


Czwartek
05 Maj

brak repertuaru na ten dzień

Piątek
06 Maj

brak repertuaru na ten dzień

Sobota
07 Maj

brak repertuaru na ten dzień

Niedziela
08 Maj

brak repertuaru na ten dzień

Poniedziałek
09 Maj

brak repertuaru na ten dzień

Wtorek
10 Maj

brak repertuaru na ten dzień

Środa
11 Maj

brak repertuaru na ten dzień

WYDARZENIA:


Łowcy miodu: Na ratunek pszczołom - pokaz przedpremierowy 19 Kwiecień 2016
Więcej...

 

Łowcy miodu: Na ratunek pszczołom - pokaz przedpremierowy

„Łowcy miodu” są pierwszym polskim pełnometrażowym, wysokobudżetowym filmem przyrodniczym, który wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki do ukazania życia pszczół. Razem z aktorką Magdaleną Popławską podążamy poprzez Europę i Azję w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy możliwe jest uratowanie pszczół przed zagładą?

Kamera Krystiana Matyska przenika do wnętrz uli, ukazując fascynujący obraz żywych, doskonale zorganizowanych i silnie zhierarchizowanych pszczelich społeczności. Łowcy miodu przykuwają uwagę wysmakowaną formą audiowizualną. Szczególnie zachwyca organiczna jakość obrazu, precyzyjnie skomponowane kadry ukazujące tajemnice życia pszczół uchwycone specjalistyczną kamerą Phantom, która kręci nawet 500 tys. klatek na sekundę. Pozwala to ukazać pracę tych pożytecznych owadów z nieznaną polskiemu kinu szczegółowością. Dokument przedstawia nietuzinkowych bohaterów podejmujących walkę w obronie małych stworzeń, których zagłada może doprowadzić do katastrofy ekologicznej. Aktywiści działający na rzecz pszczół reprezentują cały przekrój społeczeństwa. Poznamy między innymi: Kamila Baja – pracownika korporacji hodującego pszczoły na dachach modnej warszawskiej galerii handlowej, Adama Kolatora – bartnika z Puszczy Białowieskiej, czy hodowcę matek Marię Gembalę, która opowie, na czym polega proces inseminacji oraz jaki sposób pszczoły wybierają królową. 

 

Łowcy miodu: na ratunek pszczołom
produkcja: Polska 2016, czas trwania: 75 min
scenariusz i reżyseria: Krystian Matysek
w filmie występują: Magdalena Popławska, Maria Gembala, Kamil Baj, Adam Kolator
muzyka: Rafał Rozmus
montaż: Jarosław Barzan
produkcja: Dorota Roszkowska

Termin pokazu: 19.04 o godz. 18:00

Ceny biletów:

normalny: 20 zł
ulgowy: 17 zł
grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób): 14 zł

 

Royal Opera House na żywo - Traviata Czwartek 4 Luty 2016
Więcej...

 

 

Royal Opera House na żywo - Traviata

Multikino i British Council zapraszają na sezon 2015/2016 Royal Opera House na żywo! Widzowie Multikina Kraków będą mogli uczestniczyć w aż 12 wydarzeniach transmitowanych z Opery Królewskiej. W programie zobaczymy 6 oper oraz 6 wydarzeń

Traviata – 4 lutego 2016, czwartek, 19:45

Opera Królewska
Muzyka: Giuseppe Verdi
Reżyseria: Richard Eyre
Dyrygent: Yves Abel

W obsadzie między innymi: Venera Gimadieva i Saimir Pirgu

Bilety:

 • Pozostałe kina:
  • 40 zł - bilet normalny
  • 35 zł - bilet ulgowy (dla uczniów i studentów z ważną legitymacją oraz seniorów)
  • 30 zł - bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób)

Bilety już w sprzedaży w kasach kina oraz na stronie www.multikino.pl

Royal Opera House na żywo - Rapsodia / Dwa gołębie 26 Styczeń 2016
Więcej...
Royal Opera House na żywo - Rapsodia / Dwa gołębie

Multikino i British Council zapraszają na sezon 2015/2016 Royal Opera House na żywo! Widzowie Multikina Kraków będą mogli uczestniczyć w aż 12 wydarzeniach transmitowanych z Opery Królewskiej. W programie zobaczymy 6 oper oraz 6 wydarzeń baletowych np Rapsodia/ Dwa gołębie.

 

Rapsodia / Dwa gołębie – 26 stycznia 2016, wtorek, 20:15

Balet Królewski
Choreografia: Frederick Ashton
Muzyka: Siergiej Rachmaninow, André Messager, w aranżacji Johna Lanchbery

Bilety:

  • 40 zł - bilet normalny
  • 35 zł - bilet ulgowy (dla uczniów i studentów z ważną legitymacją oraz seniorów)
  • 30 zł - bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób)

Bilety już w sprzedaży w kasach kina oraz na stronie www.multikino.pl

National Theatre Live - Jane Eyre 21 Styczeń 2016
Więcej...

 

National Theatre Live - Jane Eyre

Multikino i British Council, w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”, zapraszają na retransmisję sztuki „Jane Eyre” z National Theatre. Spektakl w reżyserii Sally Cookson z Madeleine Worrall w roli tytułowej będzie można zobaczyć już 21 stycznia 2016 roku w wybranych kinach sieci Multikino.

Już prawie 170 lat historia biednej dziewczyny, Jane Eyre, napisana przez Charlotte Brontë pozostaje inspirującą i pionierską wypowiedzią na temat walki kobiety o wolność i spełnienie własnych marzeń i dążeń. Młode kobiety nadal identyfikują się z Jane – kobietą o dużej samoświadomości i poczuciu odrębności, sprzeciwiającej się narzuconym konwenansom, swojemu miejscu w świecie determinowanemu przez majątek, urodzenie i płeć.

Od dzieciństwa biedna sierota Jane Eyre (w tej roli Madeleine Worrall) z podniesionym czołem zmaga się z przeciwnościami losu, dyskryminacją ze względu na swoją biedę, niesprawiedliwością i zdradą, która zatruwa jej serce. Wszystko to prowadzi ją do podejmowania trudnych decyzji, które ostatecznie okażą się trafne i przyniosą jej spełnienie i wymarzoną miłość na jej własnych warunkach.

Ta teatralna adaptacja arcydzieła Brontë po raz pierwszy została wystawiona w 2014 roku przez teatr Bristol Old Vic, gdzie opowieść była rozdzielona na dwa wieczory. Teraz reżyserka Sally Cookson przenosi swoją inscenizację na scenę National Theatre i skraca do jednego, ekscytującego, pełnego wrażeń wieczoru. Koprodukcja z Bristol Old Vic opracowana przez Zespół na podstawie powieści Charlotte Brontë „Dziwne losy Jane Eyre”. Retransmisję nagrania zrealizowanego w National Theatre w Londynie 8 grudnia 2015 roku zobaczymy już 21 stycznia 2016. Pokaz odbędzie się w 16 kinach sieci Multikino.

Przedstawienie z polskimi napisami.

Czas trwania ok. 216 minut.

Harmonogram pokazu:

 • autopromocja Multikino – ok. 3-5 min.
 • wprowadzanie i akt 1: 108 min.
 • przerwa 15 min.
 • materiały dodatkowe/dokument oraz akt 2: 89 min.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Bilety:

35 zł – normalny
30 zł – ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy) lub z kuponem z magazynu Multikino & Gala lub z kuponem z magazynu Sens (na rynku od 19 lutego).
25 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Janis: Little Girl Blue 19 Styczeń 2016
Więcej...

 

Janis: Little Girl Blue

Skomponowany przez Amy Berg ze starannie wybranych materiałów archiwalnych, którym towarzyszą nagrane współcześnie wywiady, dokument o Janis Joplin wpisuje się w obecny w kinie trend realizowania filmowych biografii muzycznych legend „Janis: Little Girl Blue” przedpremierowo na Wielkim Ekranie 19 stycznia w Multikinie Kraków .

Janis: Little Girl Blue  to szczery, emocjonalny i przemyślany film, może nawet bardziej o Joplin jako o osobie niż legendzie. Sięgając do prywatnych zapisków artystki, wydobywając z rodzinnych archiwów fotografie, nagrania, a przede wszystkim listy, Berg powraca do teksańskiego dzieciństwa Janis Joplin, naznaczonego bolesnym odrzuceniem i poczuciem niedopasowania. Przywołuje też czasy rozkwitu kariery piosenkarki w San Francisco, trudne początki, skomplikowane relacje z zespołem, atmosferę Woodstock i pierwsze miłości. Tu na scenę wkraczają dawni koledzy muzycy, ludzie z branży, przyjaciele, kochankowie. To oni tworzą wizerunek Joplin: równie utalentowanej co niepewnej siebie gwiazdy, która nigdy nie przestała być dziewczyną z Teksasu.

"Janis: Little Girl Blue" będzie można zobaczyć przedpremierowo 19 stycznia o godz. 20.00 w Multikinie Kraków.

Cena biletów: 25 zł

Bilety na przedpremierowy pokaz Janis: Little Girl Bluejuż w sprzedaży. Można je nabyć w kasach biletowych kina oraz online.

„Dziadek do orzechów” z moskiewskiego Teatru Bolszoj 14 Styczeń 2016
Więcej...

 

 

„Dziadek do orzechów” z moskiewskiego Teatru Bolszoj

Multikino zaprasza na retransmisję z Teatru Bolszoj najbardziej znanego dzieła Piotra Czajkowskiego, baletu „Dziadek do orzechów”. Pokaz odbędzie się w Multikinie Kraków 14 stycznia 2016 o godzinie 18:00.

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu „Dziadka do orzechów”. Choć prapremiera baletu odbyła się w Petersburgu w dniu Świętego Mikołaja, 6 grudnia 1892 roku, to tradycja gwiazdkowa towarzysząca temu baletowi powstała niemal pół wieku później, w Stanach Zjednoczonych. Choć dziś, inaczej niż za czasów Czajkowskiego, spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów, to nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego. Oparty na opowieści modnego wówczas fantastycznego pisarza E. T. A. Hoffmanna „Dziadek do orzechów” miał wykorzystywać zainteresowanie elit petersburskich fantastyką. Tymczasem okazał się wspaniałym spektaklem familijnym. Mali widzowie odnajdą w nim baśniową historię małej Klary (w rosyjskiej wersji jest to Masza), która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala spod czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów. To jeden z najpiękniejszych baletów z fenomenalną muzyką Czajkowskiego.

Dziadek do orzechów

Balet w dwóch aktach (1892)
Piotr Czajkowski (1840–1893) / Jurij Grigorowicz
Premiera niniejszej inscenizacji na scenie Bolszoj: 12 marca 1966
Retransmisja HD przedstawienia nagranego na żywo w dniu: 21 grudnia 2014

Obsada:
Anna Nikulina jako Maria
Anastazja Sziłowa jako Fryc
Andriej Merkuriew jako radca Drosselmeyer
Denis Rodkin jako Dziadek do orzechów
Witalij Biktimirow jako Król Myszy
Pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy Teatru Bolszoj, orkiestra i chór Teatru Bolszoj

Realizatorzy:
Paweł Kliniczew dyrygent
Jurij Grigorowicz choreografia wg Mariusa Petipy
Simon Wirsaładze scenografia i kostiumy

Czas trwania: Przedstawienie trwa około 2 godzin i 10 minut. (w tym jedna przerwa)

 

Bilety:

  • 40 zł - bilet normalny
  • 35 zł - bilet ulgowy (dla uczniów i studentów z ważną legitymacją oraz Seniorów)
  • 30 zł - bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób)

Bilety już w sprzedaży w kasach kina oraz na stronie www.multikino.pl

 

Nowa promocja w krakowskim Multikinie z Centrum Zabaw Dziecięcych Gibon Poniedziałek 1 Wrzesień 2014
Więcej...

·    

Drodzy Nauczyciele, miło nam poinformować, iż Multikino Kraków razem z Centrum Zabaw Dziecięcych Gibon przygotowało specjalne pakiety dla przedszkoli i szkół podstawowych.

Już teraz możecie zabrać swoich podopiecznych na wycieczkę pełną atrakcji, łączącą seans wybranego filmu  w Multikinie z wyśmienitą zabawą w pobliskim Centrum Zabaw Dziecięcych Gibon. A to wszystko w promocyjnych cenach.


Do wyboru są trzy pakiety:


I.    17 zł/dziecko = bilet na seans Poranków w Multikinie + 90 minut zabawy w Gibonie

II.    20 zł/dziecko = bilet na seans filmowy 2D w Multikinie + 90 minut zabawy w Gibonie

III.    24 zł/dziecko = bilet na seans filmowy 3D w Multikinie + 90 minut zabawy w Gibonie

Serdecznie zapraszamy.


W celu dokonania rezerwacji lub uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt ze Specjalistą ds. Rezerwacji Grupowych.
Tel: 513 111 947
e-mail: krakow@multikino.pl w temacie wpisując: „Pakiet – Multikino + Gibon”

Moja Pierwsza Wizyta w Kinie dla Przedszkolaków Poniedziałek 1 Wrzesień 2014
Więcej...

Multikino przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej zaprasza najmłodszych widzów do odkrycia tajemnic kina oraz sekretów tworzenia i wyświetlania filmów na wielkim ekranie.

Moja Pierwsza Wizyta w Kinie to projekt skierowany do Przedszkoli, które chciałyby  wprowadzić swoich małych podopiecznych w bajkowy świat X Muzy. „Moja Pierwsza Wizyta w Kinie” to niepowtarzalna okazja, by w przystępny i atrakcyjny sposób oswoić Państwa Przedszkolaki z wymagającym światem kultury audiowizualnej.


Wiosną wprowadzamy do projektu nowe bloki filmowe. Od marca 2014 do dyspozycji grup przedszkolnych jest łącznie 7 bloków filmowych złożonych z klasyki polskiej animacji dla dzieci po cyfrowej rekonstrukcji oraz nowe odcinki wybitnej serii filmów dla najmłodszych „Parauszek i przyjaciele”. Ten ostatni cykl, wyprodukowany w legendarnym Studiu Se-Ma-For jest dziełem animatorów i producentów odpowiedzialnych za nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i Wilka”.

Proponujemy:

 • Seanse stworzone z najlepszych polskich filmów animowanych dla dzieci.
 • Projekcje w jakości cyfrowej.
 • Zwiedzanie kina, m.in. wizyta w kabinie projekcyjnej, w kasach biletowych, podpatrywanie, jak produkuje się popcorn.
 • Krótki film edukacyjny – kinowy savoir vivre.
 • Zabawy z animatorem.


Wyboru repertuaru i terminu dokonują sami opiekunowie grup we współpracy z lokalnym specjalistą ds. rezerwacji grupowych. Prosimy o kontakt z kinem z co najmniej 2-tygodniowym wyprzedzeniem.

Cena biletu: 11 PLN
Opiekunów grup zapraszamy bezpłatnie.

Środy z Orange w Multikinie 31 Grudzień 2013
Więcej...

W ramach akcji Środy z Orange klienci mają możliwość zakupu dwóch biletów do kina w cenie jednego. Po wysłaniu SMS-a o treści FILM pod numer 241 otrzymują w odpowiedzi kod uprawniający do odebrania biletów na środowy seans kinowy.

Kinder Bueno zaprasza na Bueno Czwartki 29 Sierpień 2013
Więcej...

Pozwól się uwieść magii kina!
Kup 3 Kinder Bueno lub Kinder Bueno White i wymień opakowania na bilety.
Każde 3 opakowania = 1 bilet do kina za 10 zł.

Bilety możesz wykorzystać w wybrany przez Ciebie czwartek, po wcześniejszym zgłoszeniu na www.kinderbueno.pl.
W każdym tygodniu trwania promocji możesz zamówić maksymalnie 2 bilety do kina. Wejdź w zakładkę ZGŁOSZENIE i uzupełnij dane w formularzu.

Bilety za 10 zł na dowolny seans* 2D lub 3D odbierzesz pokazując w kasie wybranego kina SMS z potwierdzeniem, które wyślemy na podany przez Ciebie nr telefonu.
Pamiętaj, by przygotować też odpowiednią liczbę opakowań Kinder Bueno.

Kontakt 2004 - 2016 © Paweł Krzan KRFOTO Mapa Strony